Oferta - szkło Oferta - stolarka Kopiarki thtradex Galeria

PROFESJONALNA I SZYBKA WYMIANA SZYB!
REALIZACJA DO 12 GODZIN!
WSZYSTKIE WYMIARY!

Szyby zespolone

Firma nasza produkuje szyby zespolone ze szkła o grubości od 4 - 10 mm w wymiarach max. 3210 x 2550 oraz dowolnych kształtach spełniające określone wymagania klientów

TERMOIZOLACYJNE

Stosowane w budownictwie w bardzo szerokim zakresie z uwagi na fakt, że zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną – straty ciepła do 30% mniejsze niż w zwykłych szybach zespolonych

Współczynnik przenikania ciepła U = 1,1 W/m2K

DŹWIĘKOIZOLACYJNE

Stosowane w budynkach szczególnie narażonych na hałas, takich jak lotniska lub ruchliwe ulice ponieważ zapewniają optymalną ochronę przed hałasem. Pożądany poziom zabezpieczenia przed hałasem można osiągnąć poprzez zastosowanie odpowiedniego zestawu szyb.

ANTYWŁAMANIOWE

Stosowane w budynkach, gdzie wymagane jest podwyższone bezpieczeństwo, np. banki czy obiekty handlowe ponieważ zapewnia optymalną ochronę ludzi i mienia. W przypadku stłuczenia pęknięte kawałki szkła są w całości utrzymywane w całości przez folię PVB.

BEZPIECZNE LAMINOWANE

Stosowane w budynkach, gdzie wymagane jest podwyższone bezpieczeństwo, np. w obiektach handlowych, użyteczności publicznej, obiektach sportowych i innych. W przypadku uderzenia pozostaje nienaruszone , zmniejszając ryzyko zranienia dlatego zalecane jest do szklenia drzwi, ścianek działowych, balkonów ,balustradach i innych przeszkleniach pochyłych czy też znajdujących się ponad głowami takich jak świetliki dachowe.

BEZPIECZNE HARTOWANE

Stosowane w budynkach, gdzie wymagane jest podwyższone bezpieczeństwo, np. w obiektach handlowych, użyteczności publicznej, obiektach sportowych i innych. Stosuje się w drzwiach, naświetlach, barierkach, balkonach, kabinach prysznicowych itp. Posiada wysoką odporność na uderzenia i naprężenia termiczne. W przypadku stłuczenia rozsypuje się na drobne, nieostre kawałki. Szkło takie zapewnia także efektywną ochronę przed hałasem.

KULOODPORNE

Szkło kuloodporne zabezpiecza przed różnymi formami ataku – od pocisku do wybuchu. Poszczególne warstwy szkła spłaszczają pocisk i pochłaniają jego energię. Warstwy folii PVB utrzymują „zespół” szkła w całości i również pochłaniają energię uderzenia pocisku. Szkło kuloodporne jest dostępne w trzech kategoriach w zależności od mocy broni, przed którą szyba ma nas ochronić.

PRZECIWPOŻAROWE

Stosowane w miejscach wymagających izolacyjności ogniowej w wypadku pożaru. Sprawdza się doskonale w przezroczystych ścianach przeciwpożarowych, oknach, drzwiach, ekranach, ściankach działowych, fasadach tworząc w przypadku pożaru twardą, nieprzezroczystą barierę chroniącą przed płomieniami, zmniejszając ryzyko wybuchu paniki podczas ewakuacji budynku. Szyby przeciwpożarowe zapewniają także efektywną ochronę przed hałasem.

PRZECIWSŁONECZNE (ograniczające przepuszczanie światła)

Stosowane do szklenia okien i fasad w budynkach użyteczności publicznej.

 • ABSORBCYJNE - barwione w masie
 • REFLEKSYJNE - z powłoką odbijająca światło dodatkowo ograniczającą wgląd do obiektu.

Szkła przeciwsłoneczne występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Najnowsze szkłaprzeciwsłoneczne charakteryzują się wysoką selektywnością tzn. przy wysokiej przepuszczalności światła znacznie ograniczają przenikanie energii słonecznej do wnętrza budynku .

SAMOCZYSZCZĄCE

Stosowane w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej do szklenia trudnodostępnych miejsc, jak np. świetliki dachowe z uwagi na zastosowanie specjalnej samoczyszczącej powłoki, która rozkłada zanieczyszczenia organiczne oraz woda deszczowa zmywa uwolnione zanieczyszczenia spływając po powierzchni równą warstwą.

DEKORACYJNE

Stosowane do wypełnienia drzwi , okien a także innych elementów dekoracyjnych. Występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej: ornamenty ,lustra , szkło satynowane , piaskowane , zbrojone.

KONSTRUKCJE ALUMINIOWE

Ściany osłonowe-fasady.

 • tradycyjne słupowo ryglowe w klasie 2.1 , 1
 • półstrukturalne i strukturalne z oknami wychylnymi

Fasady aluminiowo-szklane są obecnie jednym z głównych elementów rozwiązań elewacji. Poza ścianami osłonowymi , systemy aluminiowe pozwalają na wykonywanie świetlików, dachów oraz innych konstrukcji przestrzennych. W fasadzie (ścianie osłonowej) można montować systemowe okna aluminiowe standardowe lub np. z niewidocznym z zewnątrz skrzydłem.

Systemy do produkcji fasad należą do grupy materiałowej 2.1 lub 1. Bardzo dobry współczynnik izolacyjności termicznej i akustycznej pozwala stosować fasady z odpowiednimi szybami w miejscach o dużym nasileniu hałasu. Specjalne słupy fasadowe pozwalają konstruować łamane ściany fasad do wewnątrz i na zewnątrz.

Nakładki fasadowe mogą być w różnych kształtach i grubościach, co ułatwia architektom projektowanie i osiąganie pożądanych efektów. Fasady aluminiowe umożliwiają stosowanie przeróżnych rodzajów szkła w różnych kolorach o różnych parametrach takich jak współczynnik przenikalności światła, ciepła, współczynnik odbicia światła.

Ogrody zimowe-przeszklone werandy

Werandy, altany, ogrody zimowe wykonane ze szkła i aluminium nie tylko powiększają przestrzeń domu, ale również wprowadzają do niego więcej światła, pozwalając na uzyskanie efektownych rozwiązań architektonicznych. Systemy te mogą być również wykorzystane dla okien dachowych i świetlików. W oparciu o te systemy można budować indywidualne wolnostojące budowle lub konstrukcje wkomponowane w bryłę budynku. Zastosowanie profili ciepłych skutecznie chroni przed zmianami klimatycznymi.

Ogród zimowy (weranda, altana) stwarza w domu dodatkowe pomieszczenie o unikalnej atmosferze. Szerokie możliwości rozwiązań ogrodu zimowego pozwalają zaprojektować ogród zgodnie z indywidualnymi upodobaniami.

Bogata gama profili znacznie ułatwia projektowanie werandy (altany) i jej aranżację. Rozwinięty system odwodnień zapewnia konstrukcji dachu ogrodu szczelność i łatwe odprowadzenie wody.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich szyb weranda zapewnia optymalny komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Szyby mogą być bezbarwne, jak i kolorowe o wybranych parametrach w zależności od przeznaczenia ogrodu zimowego (altany, werandy).

Ścianki wewnętrzne

Wewnętrzne ścianki działowe produkowane są z przeznaczonego do tego celu systemu aluminiowego. System „ścianek działowych” zapewnia wysoką sztywność ścianek oraz ich estetykę. Pozwala na szeroką aranżację konstrukcji wewnętrznych ścianek. W ściankach działowych możliwe jest montowanie drzwi aluminiowych wewnętrznych. Ścianki wypełnione mogą być szybami lub np. lexanem w zależności od potrzeb i przeznaczenia.

Systemy okienno-drzwiowe

Do wykonania witryn sklepowych, okien, drzwi można zastosować wiele różnorodnych systemów aluminiowych.

Charakterystyka :

 • możliwość doboru systemu do realizacji budynku pod względem funkcji i wyglądu
 • serie „zimne” bez przekładki termicznej i „ciepłe” z przekładką termiczną w grupach materiałowych 2.2 , 2.1 , 1
 • zakres szerokości profili od 44 do 91 mm
 • serie z ramą skrzydła ukrytą w ościeżnicy
 • grubość wypełnienia od 4 do 70,5 mm
 • skrzydła okienne rozwierne, uchylne, uchylno-rozwierne, przesuwne, obrotowe rozwierno-przesuwne
 • możliwość uzyskania różnych form skrzydeł okiennych: prostokątów, wielokątów, łuków i kół
 • stosowanie nawiewników potwierdzone aprobatą ITB
 • duży wybór systemowych okapników i parapetów
 • kształtownik pozwala na zastosowanie szerokiej gamy typowych okuć dostosowanych do konstrukcji aluminiowych dostępnych powszechnie na rynku

Drzwi i okna aluminiowe charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną. Jednocześnie przy zastosowaniu najnowszej technologii produkcji profili okienno-drzwiowych, drzwi zewnętrzne są ciepłe i estetyczne. Wypełnieniem drzwi może być szyba lub panel. Szeroka gama akcesoria do drzwi pozwala wykonywać je w różnych wariantach:

 • drzwi jednoskrzydłowe
 • drzwi dwuskrzydłowe
 • drzwi wahadłowe
 • drzwi z naświetlem

Stosując profile o większych przekrojach można konstruować drzwi wielkogabarytowe. Dotyczy to również okien aluminiowych. Zarówno drzwi jak i okna mogą być wyposażone w okucia antywłamaniowe.

Nasze produkty spełniają wymagania norm europejskich, posiadają aprobaty techniczne ITB. Nasza lista referencyjna pokazuje wachlarz możliwości rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. Dotychczasowym partnerom handlowym daliśmy się poznać jako solidny i odpowiedzialny wykonawca powierzonych projektów.


© 2004-2021 TRADEX Sp. z o.o.
Wykonanie - ROBBO.PL -
Integrator Systemów Informatycznych
Modernizacja - Strony internetowe • Conor.pl

Valid HTML 4.01 Transitional